top of page

Is aan oplichter betaalde btw aftrekbaar?

  • pauline8673
  • 10 apr
  • 1 minuten om te lezen

Kan je de aan een oplichter betaalde btw aftrekken van je winst? De Belastingdienst gaf onlangs antwoord op deze vraag.


Betaling aan oplichter

Je denkt dat je gebeld wordt door een medewerker van de Belastingdienst. Deze ‘medewerker’ zet je onder druk om zo snel mogelijk je btw-schulden aan de Belastingdienst te betalen. Doe je dat niet, dan wordt er beslag gelegd op bedrijfsmiddelen. Je betaalt een bedrag. Later blijkt dat je opgelicht bent. Kan je dan de oplichter betaalde ‘btw’ van de winst aftrekken? De Belastingdienst gaf onlangs antwoord op deze vraag.


Niet rechtstreeks aftrekbaar

De Belastingdienst antwoordt dat het betaalde bedrag niet rechtstreeks aftrekbaar is op de winst.


Wel afwaardering vordering

Gelukkig biedt de Belastingdienst nog wel een andere oplossing. Door betaling aan de oplichter heb je namelijk een vordering op de oplichter gekregen. Als die vordering op balansdatum niet meer volwaardig is, dan kan je de vordering afwaarderen ten laste van de winst. Op die manier komt het betaalde bedrag alsnog ten laste van de winst.


Let op! De beoordeling of de vordering niet meer volwaardig is, mag je zelf maken op grond van de bij jou bekende feiten en omstandigheden op balansdatum.

Comments


Commenting on this post isn't available anymore. Contact the site owner for more info.
bottom of page